Tatilman Öneriyor!

Uzun GAP Turu 9 Gece 10 Gün

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 10 gün

Unutamayacağınız bir hafta için hazırlanın çünkü sizi medeniyetlerin doğduğu topraklara, Yukarı Mezopotamya’ya, uygarlığın kalbine Güneydoğu’ya götürüyoruz. Muhteşem bir Gap turu fırsatında, 9 gece 10 günlük geziyle tarih ve kültür dolu tüm kentleri geziyor, yepyeni ufuklarla tanışmanızı sağlıyoruz.

Her Cuma akşamı İstanbul’dan otobüsle kalkışlı Güneydoğu gezisi Gap turları 2 gece gidiş ve dönüşte yolda geçerken toplam 8 gece lüks otellerde konaklayacaksınız. Adana’dan başlayacak seyahat programı, Antakya ile sürecek, Adıyaman ve Nemrut Dağı’ndan sonra Malatya ve Elazığ üzerinden Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’yla devam edip, Gaziantep ve Tarsus’la son bulacak. Gideceğiniz yerlerde binlerce yıllık tarihi eserleri, kiliseleri, manastırları, Harran Ovası’nı, Hasankeyf’i, Mardin’in otantik evlerini de göreceksiniz. Oldukça kapsamlı olan programımıza siz de katılabilirsiniz. fırsatını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer GAP turları için tıklayın »

*

Ekstra Turlar

Arzu eden konuklarımız için turumuzun 7. gününde, Şanlıurfa’da akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi… ( Ekstra Kişi Başı 40 TL )

*

Tur Tavsiyeleri

Gap turları gezi süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

Karadeniz Turları

Doğa ananın cömert davrandığı topraklar, mavi ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan, kültür merkezlerimizden Karadeniz’de unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen Karadeniz Turları sizi bekliyor!
Karadeniz Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

“Güzel Atlar Diyarı” Kapadokya, cave otelleri, dünyaca ünlü peri bacaları ve kanyonları, balon turları ve geleneksel eğlenceleri ile muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor! Kapadokya Turları uçaklı ve otobüslü fırsatları kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Adana’dan Hasankeyf’e Güneydoğu Turu

1.GÜN ( HAREKET )

Değerli misafirlerimiz Gap turları 1.gününde 17.00 Beylikdüzü ( Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü) 19.00 Londra Camping Otoparkı ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) – 20.00 Harbiye Cumhuriyet Caddesi – 21.00 Eski Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında ) – 21.15 Kartal Yemek Center – 21.30 Çayırova Mc Donalds Önünden, 22.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit – Adapazarı yönünden ) 22.15 Sapanca Berceste Tesisleri hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN ( TARSUS – NUSRET MAYIN GEMİSİ – KLEOPARTA KAPISI – TARSUS ŞELALESİ – YEDİ UYURLAR MAĞARASI – KANLI DIVANE – CENNET CEHENNEM OBRUKLARI – KIZ KALESİ – MERSİN )

Değerli misafirlerimiz,Gap turları 2.gününde 02.30 Ankara Armada Alışveriş Merkezi’nin arkasında bulunan Söğütözü Ulusoy Dinlenme Tesislerinden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde İzmit – Adapazarı – Bolu – Ankara – Aksaray – Pozantı güzergâhını takip ediyoruz yolda Pozantı’da alınan serbest kahvaltının ardından, Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’da gezimize Nusret Mayın Gemisi ile başlıyoruz. Kleopatra Kapısını ( Panoramik) olarak gördükten sonra Tarsus Şelalesi gezisinde verilen molanın ardından, Kuran – ı Kerimde Kehf Suresinde gecen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Kehf Mağarasını geziyoruz. Sonrasında Aziz Paul’un doğduğu ev ve avlusunda yer alan su kuyusu, Eski Tarsus Evleri, görerek, öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra hareket ederek Kanlı Divane Antik Kenti’nden gezimize başlıyoruz. Burada suçluların atıldığı Ölüm Çukuru, Kaya Kabartmaları, Kiliseler, Ölüm Kulesi, Mezar Yapıları ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Cennet Cehennem Obruklarına giderken Elausia Sebaste Antik Kentini panoramik olarak görüyoruz. Cennet Cehennem Obruklarını gezip, Kız Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Mersin’deki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box ile. ( Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri )
Öğle Yemeği: Tarsus’ta Serbest öğlen yemeği
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Hotel Golden King, Mersin Oteli / MERSİN
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Hanefi Yılmaz Tesisleri, Pozantı TesisleriRota: İstanbul – Bolu (255 km), Bolu – Aksaray (355 km), Aksaray – Tarsus ( 240 km), Tarsus – Silifke (130 km ) Silifke – Mersin (90 km ) Bölge İçi Gezileri (50 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1120 km
Otele Giriş Saati: 19.00

3.GÜN ( ADANA – TAŞKÖPRÜ – SABANCI CAMİİ – ANTAKYA – ANTAKYA ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR CAMİİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – HARBİYE ŞELALESİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 3.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelimizden hareket ile Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket.Adana’da gezimize Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı ( Panaromik ) ,Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü’de vereceğimiz mola arıdan, Sabancı Camii gezisini yaptıktan sonra Can, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz. Antakya’ya varıyoruz. Burada öncelikli olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molamızın ardından Dünya’nın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi önünde buluşarak müze gezimizi yapıyoruz. Sonrasında Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, ( kiliseler müsait olduğunda ) gezimizin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye’ye varış. Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Gezimiz sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Harbiye Boğaziçi Restoran yöresel menü ve serbest menü
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Grand Boğaziçi Otel / Harbiye / , Anemon Hotel ANTAKYA
Rota: Mersin – Adana ( 85 km ) Adana – Hatay ( 190 km ) , Bölge İçi Gezileri ( 20 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 295 km
Otele Giriş Saati: 18.30

4.GÜN ( ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA TAPINAĞI – GÜN BATIMI )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 4.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kırıkhan – Hassa yolu üzerinden Adıyaman hareket ediyoruz. Pazarcık – Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a varış. Öğle yemeğimizi Adıyaman’da alıyoruz. Minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağı, sonrasında gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85 Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: : Bozdoğan Otel / ADIYAMAN
Rota: Hatay – Adıyaman ( 320 km ) Bölge İçi Gezileri ( 170 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 490 km
Otele Giriş Saati: Gün batımına göre değişmektedir.

5.GÜN ( ATATÜRK BARAJI – DİYARBAKIR – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – ULU CAMİ – KEÇİ BURNU – MARDİN KAPI – BATMAN – HASANKEYF – MİDYAT – MİDYAT KONUK EVİ – TELKARİ ÇARŞISI – MARDİN )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 5.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelimizden hareket ediyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine hareket ediyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, hevsel bahçeleri görüyoruz ve hareket ediyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Batman üzerinden Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’da öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra hareket ile yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Gezimize Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi( Panaromik ) Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten sonra Hasankeyf gezimizi tamamlayarak Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’a varıyoruz. Gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini geziyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Aracımızda buluşarak. Müze Kent Mardin’deki otelimize hareket ediyoruz. 60 dakikalık bir yolculuk sonrasında Mardin’deki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Diyarbakır’ da meşhur Hasanpaşa Hanında Diyarbakır kahvaltısı veya Batman’da öğlen yemeği alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Grand Yay Otel / MARDİN
Rota: Adıyaman – Diyarbakır ( 254 km ) Diyarbakır – Hasankeyf ( 150 km ) Hasankeyf – Midyat (46 km) Midyat – Mardin (66 km) Bölge İçi Gezileri (5 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 521 km
Otele Giriş Saati: 19.15

6.GÜN ( MARDİN – DAYRUL ZAFERAN MANASTIRI VEYA MOR GABRİEL MANASTIRI – KASIMIYE MEDRESESİ – ESKİ PTT BİNASI – ULU CAMİİ – LATİFİYE CAMİİ – MARDİN KENT MÜZESİ – SAVUR – KILLIT KÖYÜ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları
6.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, hareket ediyoruz. Hz. İsa’dan sonra V.yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan günümüzde halen kullanılmakta olan Dayrul Zaferan Manastırı veya Mor Gabriel Manastırı gezisinden sonra 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi’ni geziyoruz. Eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binası, Şehidiye Camii görerek, tarihi çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek. Şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Latifiye Camiini geziyoruz. Sabancı ailesi tarafından yaptırılan Mardin Kent Müzesi’ni ve sonrasında öğle yemeği ve Çarşılar için verilen serbest zaman ardından. Dileyen konuklarımız Mardin Sokaklarında dilediğince vakit geçirebilir. Arzu eden konularımız ise bizim ile Savur’a gelebilir. Rotamızı Mardin şehrinin diğer tarafına çeviriyoruz. Dün Mezopotamya Ovasına dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesine hareket ediyoruz. Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey Konağına çıkıyoruz. Burada bütün Savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları gezip sokaklarında dolaşıyoruz. Tarihi Etilere kadar dayanan bu şirin ilçemizde tekrar yola koyuluyoruz. Yolumuz üstünde Hıristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyüne varıyoruz. Köyün terk edilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Ortodoks kilisesini ziyaret ediyoruz ve Kıllıt Köyünde yüreğimizi bıraktıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin Ebrar Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Grand Yay Otel / MARDİN
Rota: Mardin Bölge İçi Gezileri ( 120 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 168 km
Otele Giriş Saati: 19.00

7.GÜN ( ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – HARRAN – BALIKLI GÖL – HZ.İBRAHİM MAĞARASI VE MAKAMI – GÜMRÜK HAN – SIRA GECESİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 7.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, hareket ediyoruz. Tarihi İpek Yolu, Kızıltepe – Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Aracımızda buluşarak Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonrasında Harran’a hareket ediyoruz. Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğlen yemeğimiz sonrası Şanlıurfa’ya varıyoruz. Ş.Urfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesini görüyoruz, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler,Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi(Ekstra Kişi Başı 40 TL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa Halil İbrahim Sofrasında yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Manici Hotel Şanlıurfa, Grand Urfa Otel / ŞANLIURFA
Rota: Mardin – Harran ( 197 km ) Harran – Şanlıurfa ( 46km ) Bölge İçi Gezileri ( 25 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 268 km
Otele Giriş Saati: 18.00

8.GÜN ( BİRECİK – HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU – KELAYNAK KUŞLARI – GAZİANTEP – GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ – EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ – SEDEF ATÖLYESİ – TAHMİS KAHVESİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 8.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Halfeti’den ayrılarak. Birecik’e dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Nizip üzerinden doğunun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’e varış. Öğle yemeği molamızı rehberimizin önerileri eşliğinde alıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Müzeden ayrılarak sedef atölyesine hareket ediyoruz. Sedef Atölyesini geziyoruz. Emine Göğüş Mutfak Müzesini görüyoruz. Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini ( Panaromik ) olarak görüyoruz. Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası sonrası,bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında geziyoruz. Gezimizin ardından, otelimize hareket etmek üzere aracımızda buluşuyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Halfeti veya Gaziantep’de restoranlarda yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Uğur Plaza Otel / GAZİANTEP
Rota: Şanlıurfa – Halfeti (115 km ) Gaziantep – Halfeti (105 km) Bölge İçi Gezileri ( 20 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 240 km
Otele Giriş Saati: 19.15

9.GÜN ( KAHRAMANMARAŞ – MARAŞ KALESİ – MARAŞ DONDURMASI – KAYSERİ – KAPADOKYA – ÜÇGÜZELLER PERİ BACALARI – ŞARAP MAHSENLERİ – TÜRK GECESİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 9.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, 1973 yılında Kahraman unvanını alan Maraş şehrimize gidiyoruz. Maraş’ı yukarıdan göreceğimiz Maraş Kalesinde fotoğraf molası sonrası Dünyaca ünlü Maraş dondurmalarını tada bileceğimiz Yaşar Pastanesine gidiyoruz. Sonrasında Maraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Maraş gezimiz ardından Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri’ye varış. Öğle yemeği ve alışveriş molamızı veriyoruz. Bu molada arzu eden konuklarımız pastırmacılar çarşısından alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında Honat Hatun Medresesi, Kayseri Kalesi, Saat Kulesini gezdikten sonra Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Kayseri’den ayrılarak. Üçgüzeller Peri Bacalarını görüyoruz. Kapadokya’nın meşhur şaraplarının yapımı hakkında bilgileri almak için Turasan Şarap Mahzenlerini geziyoruz. Şarap alışverişimizi yaptıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesi ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. ( Ekstra 50 TL )

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Kayseri’de bölge restoranlarında serbest yöresel menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Büyük Avanos Otel, Stone Concept Hotel, Turban Otel / KAPADOKYA vb. Oteller
Rota: Gaziantep – Kahramanmaraş ( 83 km ) Kahramanmaraş – Kayseri ( 270 km ) Kayseri – Kapadokya ( 65 km ) Bölge İçi Gezileri ( 50 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 368 km
Otele Giriş Saati: 18.00

10.GÜN ( ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – DEVELİ VADİSİ – ÜRGÜP – MUSTAFAPAŞA – UÇHİSAR KALESİ – HACI BEKTAŞ – İ VELİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 10.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ( Dileyenlerle kahvaltı öncesi BALON TURU ( Ekstra 250 TL ) hareket ederek. Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da ( Keşişler Vadisi ) fotoğraf molası veriyoruz.İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisi ardından Ürgüp, Mustafapasa ve Uçhisar Kalesini panoramik olarak gördükten sonra Hacıbektaş – ı Veli ’ye hareket ediyoruz. Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş – ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avlusu ),gezip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yemek molamız sonrasında Ankara – Bolu – Adapazarı – İzmit güzergâhı üzerinden İstanbul’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın… Dönüş Saatimiz Normal Hava Ve Yol Koşullarında İstanbul’da Oluş saatimiz Saat 23.00’dur.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yoldaki dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Ürgüp – Hacıbektaş ( 65 km) Hacıbektaş – İstanbul ( 659 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 724 km
Toplam Tur Mesafesi: 4194 km
İstanbul’a Varış Saati: Kadıköy Eski Salıpazarı Otoparkı 23.00

Oteller

Hotel Golden King Konaklaması
Hotel Golden King
Detaylı Bilgi

Grand Boğaziçi Otel Konaklaması
Grand Boğaziçi Otel
Detaylı Bilgi

Antiochos Hotel Konaklaması
Antiochos Hotel
Detaylı Bilgi

Bozdoğan Hotel Konaklaması
Bozdoğan Hotel
Detaylı Bilgi

Kemaliye Otel Konaklaması
Yay Grand Otel
Detaylı Bilgi

Uğur Plaza Otel Konaklaması
Uğur Plaza Otel
Detaylı Bilgi

Ev Gibi Otobüsler


OTOBÜSLER
Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat (hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.
TUR PROGRAMLARIMIZ 4077 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Turumuza Dahil Olanlar
Neler Dahil
* Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramları
* Tatil Home Güvencesi
* Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Neler Dahil Değil
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

EK HİZMETLER
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. Turda Kullanılmayan Müze Ören Yeri Ücretleri İade Edilmez. Ofislerimizde Ödeme Yapmayan Konuklarımız Otobüste Ödeme Yapabilirler. Tüm Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Rehberlik Hizmetleri İle Nemrut Dağı Minibüs Ücreti, Halfeti Tekne Turu Toplam Ücretleri Tam 140 TL Müze Kart, Sarı Basın Kartı 8 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Kimlik İbraz Etmek Kaydı İle 120 TL Ödemektedirler. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. 0 – 7 YAŞ MÜZE VE ÖREN ÜCRETİ ALINMAZ. BU TURUMUZDA MÜZE KART VERİLMEZ.

İade ve İptal Durumları


Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişibaşı 10 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişibaşı 15 TL

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ÖNEMLİ NOT
Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.