GAP Turu Deyince Efsanevi Mardin

Uçaklı Mardin Turu – Onur Air

Yer : Mardin

Süre : 2 gece 3 gün

Başlayan fiyat : 630 TL

Şeker bayramınızda klasik tatillerden sıkıldıysanız bizimle bambaşka bir kültüre Güneydoğu’ya, Mardin’e gelin. Sizi yormayacak, uçakla gidip 2 gece konaklayacağımız mini Gap turu esnasında Mardin’in büyüleyici güzelliğini, Diyarbakır’ın görkemini ve Hasankeyf’in gizemini göreceksiniz.

Ramazan bayramında seçenekli olarak isterseniz ilk gün, isterseniz de 2.günün sabahı uçakla Diyarbakır’a hareket edip, şehri gezdikten sonra Mardin’e gidiyoruz. Burada manastırlar, telkâri çarşısı, Nusaybin, Midyat ve antik kenti dolaşıp gece de yöresel eğlenceye katılıyoruz. Son gün de Batman’ı, Hasankeyf’i ve birçok tarihi yapıyı gezdikten sonra Diyarbakır üzerinden uçakla Cumartesi ya da Pazar akşamı İstanbul’a dönüyoruz. 2 gece 3 günlük programımızda fiyatlarımız minimum seviyede. Sadece 630 TL’den başlayan fiyatlarla siz de Gap turu yaparak, bu tarihi yeri ve kültürü tanıyın.

*

Alternatif Turlar

Arzu edenler için 1. Günün gecesi özel düzenlenen Mardin mahalli eğlence gecesine davet ediyoruz. Çiğ köfte yorulan, türküler söylenen, reyhani oynanan geceye katılım ekstradır.

*

Tur Tavsiyeleri

Gezi süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

Şeker Bayramı’nda Mardin Yolları

1.GÜN: ( DİYARBAKIR – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – KEÇİ BURCU – HASANPAŞA HANI KAHVALTI – MARDİN KAPI – KIRKLAR KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – ABBARALAR – KASIMIYE MEDRESESİ – ŞEHİDİYE CAMİİ – GAZİPAŞA İLKÖĞRETİM – MARDİN )

Değerli misafirlerimiz, sabah 04.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 05.15 Harbiye Orduevi Karşısından servislerimiz ile Yeşilköy Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimizi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 06.45’da hareket edecek olan Onur Air İstanbul – Diyarbakır uçağı ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Siz değerli konuklarımızı sabah Diyarbakır havaalanından gezi boyunca kullanacağımız aracımızla, yöreye hâkim rehberimiz eşliğinde Mardin insanının sıcak konukseverliği ile karşılıyoruz. Yola çıkarken Diyarbakır şehir merkezinden geçerek tarihi Hasanpaşa Hanı’na uğruyoruz. Burada bizler için özel olarak hazırlanmış olan serbest Diyarbakır kahvaltı sofrasında sabah kahvaltımızı afiyetle alıyoruz. Kahvaltı sonrası hemen karşımızda bulunan ve İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulu camisini geziyoruz. Daha sonra Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izledikten ve on gözlü köprüyü fotoğrafladıktan sonra Mardin’e doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’e varıyoruz. Mardin’de ilk durağımız halan Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam ( Kırklar Kilisesi ) Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Oradan ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Meydanından sırası ile Latifiye Camisini oradan da Gazipaşa İlköğretim Okulunu geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehideye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip bizi bekleyen aracımıza binip gelen akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Kasimiye Medresesi,  birinci günümüzün son gezi durağımız olacak. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı:  Diyarbakır Kadri’nin Yeri: Açık büfe yöresel kahvaltıdan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendirmesi veya serbest Öğlen yemeği

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Rota: Diyarbakır İçi (20 km), Diyarbakır – Mardin (80km), Mardin İçi (20 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 120 km

Otele Giriş Saati: 18.30

2.GÜN: ( DEYRUL ZAFARAN MANASTIRI – DARA ANTİK KENTİ – NUSAYBİN – BEYAZSU – MİDYAT – MOR GABRİEL MANASTIRI – DEVLET KONUK EVİ – TELKARİ ÇARŞISI )

Değerli misafirlerimiz, otelde aldığımız kahvaltı sonra yeni bir Mardin gününe merhaba derken rotamızı bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Deyrul Zafaran Manastırına çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır, hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra ise ilginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes Antik Kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz mola esnasında içeceğiniz naneli ayranla köy halkı ve çocukları ile kuracağımız güzel iletişimden sonra içimiz burukta olsa buradan ayrılıp Nusaybin üzerinden Beyazsuya geçeceğiz. Ayaklarımız buz gibi kaynak suyun içerisinde alacağımız öğlen yemeğimizle dinlenme fırsatımız olacaktır. Cennet bahçelerini andıran beyazsudan ayrılıp “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekân” Midyat’a doğru yöneliyoruz. İlk durağımız Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastırı, oradan dönüşte Midyat merkeze geliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda siz misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize gidip günün yorgunluğunu atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur bedeline dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendirmesi veya serbest Öğlen yemeği

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Rota: Mardin Çevresi Gezileri (180 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

Otele Giriş Saati: 18.30

3.GÜN: ( SAVUR –  SAVUR EVLERİ VE MAĞARALARI – HACI ABDULLAH BEY KONAĞI – KILLIT KÖYÜ – HASANKEYF – ILISU BARAJI – ZEYNEL BEY TÜRBESİ – EL RIZK CAMİ – KÜÇÜK SARAY – BÜYÜK SARAY – ESKİ DARPHANE – TAŞ KÖPRÜSÜ – HASANKEYF KALESİ – BATMAN )

Değerli misafirlerimiz, otelde aldığımız kahvaltı sonrasında valizlerimizi alıp otel çalışanlarımızla vedalaşıp son Mardin günümüzde yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. Bu gün rotamızı Mardin şehrinin diğer tarafına doğru çeviriyoruz. Dün Mezopotamya Ovasına dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesi, Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey Konağına çıkıyoruz. Burada bütün Savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları gezip sokaklarında dolaşıyoruz. Vereceğimiz kısa bir molanın ardından tekrar yola koyuluyoruz. Yolumuz üstünde Hristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyüne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyün Muhtarı İlyas Amcadan Kıllıt Köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan Ortodoks, Katolik ( Harabe ) ve Protestan ( Harabe) kiliselerini ziyaret ediyoruz. Kıllıt Köyünde yüreğimizi bıraktıktan sonra ayrılıp Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. İlk defa kimler tarafından kurulduğu bilinmeyen bu eşsiz yeri büyük bir heyecanla gezeceğiz. Mağara evleri ile dünyada bir ilk olan Taş Köprüsü ile Hasankeyf Kalesine çıkıyoruz. ( Hasankeyf Kalesi’nde gerçekleştirilen restorasyon nedeniyle Kalenin belli yerleri dönem dönem kapatılabilmektedir.) Kalede Küçük Saray, Büyük Saray, Ulu Cami Ve Yerleşim Yerlerini, El Rızk Camisi Osmanlı Hamamı ve Zeynel Bey Türbesini dolaşıyoruz. Yakın bir zamanda baraj suları altında kalma riski taşıyan Hasankeyf’i belki de son görüşümüz olacaktır. Bu anları ölümsüzleştirecek fotoğraf karelerimizi alıp Hasankeyf sular altında kalmasın platformunun imza kampanyasına bir imzada biz attıktan sonra ülkemizde petrol çıkarılan ender yerlerden olan Raman Dağlarının eteklerindeki petrol kuyularını da görüp Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Ardından Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz. 21.25’de kalkacak olan Onur Air’e ait olan uçağımız ile İstanbul Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servislerimize binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendirmesi veya serbest Öğlen yemeği

Akşam Yemeği: Bu gece dönüş yolculuğu. Akşam yemeği rehberimizin belirleyeceği bir noktada ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Mardin – Savur (40 km), Savur – Hasankeyf (82 km), Hasankeyf – Batman (50 km), Batman – Diyarbakır (273 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 420 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 720KM

Tarihin İçinde Konaklama

YAY GRAND OTEL  http://www.yaygrand.com/

Bölgenin tarihi kültürüne bütünleşmiş olmuş modern bir tesis olarak Yay Grand Otel misafirlerinin hizmetindedir. Yay Grand Otel Oda Özellikleri; 1 adet Kral Dairesi 6 Adet Grand Suit oda, 4 adet Suit oda 94 adet Standart oda olmak üzere toplam 105 oda ve 230 yatak kapasitesindedir. Yay Grand Oda Özellikleri; Telefon, Banyo, Klima, Uydu yayını, Saç kurutma makinesi, digital kasa, özel jakuzili odalarıyla 4 yıldızlı konforun tüm detaylarını içermektedir. Yay Grand Otel’de; Resepsiyon hizmetleri, 24 saat oda servisi hizmet olanakları mevcut bulunmaktadır. Firdevs Restoran, Reyhani Kahvaltı Salonu 250 kişilik hizmet vermektedir.: Mardin Yay Grand Otel’de; olimpik havuz ve aquapark bulunmaktadır. Toplam 1800 kişi kapasiteli 4 ayrı toplantı salonu davet ve organizasyonlarınızda tercih edebilirsiniz. Mardin Otel Yay Grand konum; Diyarbakır yolu üzerinde, Yenişehir’de bulunmaktadır.

HİLTON GARDEN INN MARDİN http://www.hilton.com.tr/tr/Hilton-Garden-Inn-Mardin/

157 standart ve 5 Suite ile toplam 162 konforlu ve modern oda. Otelin tüm konuk odaları, toplantı salonları ve genel mekanlarında ücretsiz internet erişimi. En yeni teknoloji ile donatılmış, gün ışığı alan 4 toplantı salonu ve bir Balo Salonu. Faks/fotokopi, lazer-baskı, hızlı internet erişimi ve ofis malzemeleriyle 24 saat ücretsiz hizmet veren Business Center24 Saat açık egzersiz salonu, kapalı havuz, Jakuzi, Çocuk Havuzu, Sauna, Buhar Odası, Yağmur duş odası. Serinletici kokteyl ve zengin içecek seçenekleriyle Lobby Bar 24 Saat her türli ihtiyacınızı bulabileceğiniz marketimiz Pavilion Pantry(TM) Ücretsiz açık otopark .Ücretsiz kullanabileceğiniz misafir çamaşır yıkama odası.

İZALA BUTİK OTEL  http://www.izalahotel.com.tr/

Tarihinin zenginliğini yansıtan şık mekanlarda konaklamanın farkını hissedeceksiniz. 4 Suit, 15 standart oda olmak üzere 42 odada 110 kişiye hizmet verebilir durumdadır. Mistik bir atmosferde konaklamanın ve lezzetli sofralarda ağırlanmanın zevkini yaşayın Klima, Minibar, Televizyon, İnternet Bağlantısı, Telefon, Ayrıca 24 saat oda servisi sunulmaktadır. Geçmişten geleceğe koridor görevi yapan tesiste ayrıca 100 kişilik restoran250 kişilik teras katlarında toplantı, özel yemek, nişan ve düğünlere hizmet vermektedir

Lüks Araçlarımızla Güneydoğu

Onur Air ile şeker bayramının ilk ya da 2. günü 8  – 9 Ağustos Perşembe – Cuma Atatürk Havaalanı’ndan 06:45’te Diyarbakır’a uçuş, 10 – 11 Ağustos Cumartesi – Pazar akşamı Diyarbakır Havaalanı’ndan 21:25’te İstanbul Yeşilköy’e dönüş.

OTOBÜSLER

Travego & Tourismo MERCEDES 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat ( hız sınırlayıcı ve sabitleyici ), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Man FORTUNA 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MINIBUSLER

VW VOLT 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12 + 1 veya 16 +1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ücretin İçindekiler

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  Man Fortuna – Travego Tourısma Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
*  Çevre Gezileri
*  Otobüs İçi İkramları
*  Tatil HomeTur Güvencesi
*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes, Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.
* Gidiş Dönüş uçak bileti

Uçaklı Turlarda 2 yaşa kadar çocuklarda sadece INFINITY 60 TL Ücreti Alınır. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 00-0 6 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez.

İade ve İptal Durumları

  • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
  • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
  • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
  • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
  • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
  • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
  • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
  • Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 0 549 580 30 98 Efe Karagöz
  • Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.