Uçaklı Mardin Turu 2 Gece 3 Gün Onur Air

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 3 gün

Son yılların gözde şehri Mardin’e sonbaharda hafta sonu turlarıyla merhaba diyoruz. Uçakla 2 gece 3 günlük programlarla gidip gezeceğimiz, Diyarbakır ve Hasankeyf’i de görebileceğimiz Mardin turuyla adeta mini bir Güneydoğu Gap turları yapmış olacağız. Mardin’de tarihin bize bıraktığı mirası ve kültürü hayranlıkla izleyeceğiz.

Onur Air havayollarıyla Cuma sabahı İstanbul’dan Diyarbakır’a hareket edip bu şehir gezildikten sonra akşam Mardin’e geçiliyor. Arzu edenler için ekstra mahalle eğlencesiyle şenlenen Gap gezimiz, Cumartesi günü şehrin ünlü tarihi kilise ve manastırlarının yanı sıra antik yerleri, telkâri çarşısı ve Nusaybin ilçesinin gezilmesi ile devam ediyor. Son gün ise Savur, meşhur Hasankeyf, Ilısu Barajı dolaşılarak Batman üzerinden Diyarbakır’a geçilir ve buradan, özel hatıra ve tarihe doymuş bir şekilde İstanbul’a dönüş yolculuğu başlar. Gap turları fırsatını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer GAP turları için tıklayın »

*

Ekstra Turlar

Arzu edenler için 1. Günün gecesi özel düzenlenen Mardin mahalli eğlence gecesine davet ediyoruz. Çiğ köfte yoğurulan, türküler söylenen, reyhani oynanan geceye katılım ekstradır.

*

Tur Tavsiyeleri

Gap turları süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

Karadeniz Turları

Doğa ananın cömert davrandığı topraklar, mavi ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan, kültür merkezlerimizden Karadeniz’de unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen Karadeniz Turları sizi bekliyor!
Karadeniz Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

“Güzel Atlar Diyarı” Kapadokya, cave otelleri, dünyaca ünlü peri bacaları ve kanyonları, balon turları ve geleneksel eğlenceleri ile muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor! Kapadokya Turları uçaklı ve otobüslü fırsatları kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Mini Güneydoğu Gezisi

1.GÜN CUMA : ( DİYARBAKIR – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – KEÇİ BURCU – HASANPAŞA HANI KAHVALTI – MARDİN KAPI – KIRKLAR KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – ABBARALAR – KASIMIYE MEDRESESİ – ŞEHİDİYE CAMİİ – GAZİPAŞA İLKÖĞRETİM – MARDİN )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 1.gününde sabah 04.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 05.15 Harbiye Orduevi Karşısından servislerimiz ile Yeşilköy Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimizi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 06.30’da hareket edecek olan Onur Air İstanbul – Diyarbakır uçağı ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Siz değerli konuklarımızı sabah Diyarbakır havaalanından gezi boyunca kullanacağımız aracımızla, yöreye hâkim rehberimiz eşliğinde Mardin insanının sıcak konukseverliği ile karşılıyoruz. Yola çıkarken Diyarbakır şehir merkezinden geçerek tarihi Hasanpaşa Hanı’na uğruyoruz. Burada bizler için özel olarak hazırlanmış olan serbest Diyarbakır kahvaltı sofrasında sabah kahvaltımızı afiyetle alıyoruz. Kahvaltı sonrası hemen karşımızda bulunan ve İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulu camisini geziyoruz. Daha sonra Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izledikten ve on gözlü köprüyü fotoğrafladıktan sonra Mardin’e doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’e varıyoruz. Mardin’de ilk durağımız halan Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam ( Kırklar Kilisesi ) Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Oradan ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Meydanından sırası ile Latifiye Camisini oradan da Gazipaşa İlköğretim Okulunu geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehideye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip bizi bekleyen aracımıza binip gelen akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Kasimiye Medresesi,  birinci günümüzün son gezi durağımız olacak. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden konuklarımız ile yemek sonrası siz misafirlerimiz için özel olarak organize edeceğimiz Mardin mahalli eğlence gecesine davet ediyoruz. Gözlerinizin önünde yoğrulan çiğköfte ile yerel türkülerimizin çalındığı gecede sizlerle halay ve reyhanî oynayıp gecemize devam ediyoruz.( Ekstra )

Sabah Kahvaltısı:  Diyarbakır Kadri’nin Yeri: Açık büfe yöresel kahvaltıdan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendirmesi veya serbest Öğlen yemeği

Akşam Yemeği: Tesiste karşılanacaktır.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Rota: Diyarbakır İçi (20 km), Diyarbakır – Mardin (80km), Mardin İçi (20 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 120 km

Otele Giriş Saati: 18.30

2.GÜN CUMARTESİ : ( DEYRUL ZAFARAN MANASTIRI – DARA ANTİK KENTİ – NUSAYBİN – BEYAZSU – MİDYAT – MOR GABRİEL MANASTIRI – DEVLET KONUK EVİ – TELKARİ ÇARŞISI )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 2.gününde kahvaltı sonrasında yeni bir Mardin gününe merhaba derken rotamızı bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Deyrul Zafaran Manastırına çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır, hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra ise ilginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuktaki Efes Antik Kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz mola esnasında içeceğiniz naneli ayranla köy halkı ve çocukları ile kuracağımız güzel iletişimden sonra içimiz burukta olsa buradan ayrılıp Nusaybin üzerinden Beyazsuya geçeceğiz. Ayaklarımız buz gibi kaynak suyun içerisinde alacağımız öğlen yemeğimizle dinlenme fırsatımız olacaktır. Cennet bahçelerini andıran beyazsudan ayrılıp “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekân” Midyat’a doğru yöneliyoruz. İlk durağımız Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastırı, oradan dönüşte Midyat merkeze geliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda siz misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında odalarımıza çekilip günün yorgunluğunu atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı:  Açık büfedir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendirmesi veya serbest Öğlen yemeği

Akşam Yemeği: Ücrete dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Rota: Mardin Çevresi Gezileri (180 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km

Otele Giriş Saati: 18.30

3.GÜN PAZAR: ( SAVUR –  SAVUR EVLERİ VE MAĞARALARI – HACI ABDULLAH BEY KONAĞI – KILLIT KÖYÜ – HASANKEYF – ILISU BARAJI – ZEYNEL BEY TÜRBESİ – EL RIZK CAMİ – KÜÇÜK SARAY – BÜYÜK SARAY – ESKİ DARPHANE – TAŞ KÖPRÜSÜ – HASANKEYF KALESİ – BATMAN )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 3.gününde kahvaltı sonrasında valizlerimizi alıp otel çalışanlarımızla vedalaşıp son Mardin günümüzde yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. Bu gün rotamızı Mardin şehrinin diğer tarafına doğru çeviriyoruz. Dün Mezopotamya Ovasına dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesi, Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey Konağına çıkıyoruz. Burada bütün Savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları gezip sokaklarında dolaşıyoruz. Vereceğimiz kısa bir molanın ardından tekrar yola koyuluyoruz. Yolumuz üstünde Hristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyüne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyün Muhtarı İlyas Amcadan Kıllıt Köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan Ortodoks, Katolik ( Harabe ) ve Protestan ( Harabe) kiliselerini ziyaret ediyoruz. Kıllıt Köyünde yüreğimizi bıraktıktan sonra ayrılıp Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. İlk defa kimler tarafından kurulduğu bilinmeyen bu eşsiz yeri büyük bir heyecanla gezeceğiz. Mağara evleri ile dünyada bir ilk olan Taş Köprüsü ile Hasankeyf Kalesine çıkıyoruz. ( Hasankeyf Kalesi’nde gerçekleştirilen restorasyon nedeniyle Kalenin belli yerleri dönem dönem kapatılabilmektedir.) Kalede Küçük Saray, Büyük Saray, Ulu Cami Ve Yerleşim Yerlerini, El Rızk Camisi Osmanlı Hamamı ve Zeynel Bey Türbesini dolaşıyoruz. Yakın bir zamanda baraj suları altında kalma riski taşıyan Hasankeyf’i belki de son görüşümüz olacaktır. Bu anları ölümsüzleştirecek fotoğraf karelerimizi alıp Hasankeyf sular altında kalmasın platformunun imza kampanyasına bir imzada biz attıktan sonra ülkemizde petrol çıkarılan ender yerlerden olan Raman Dağlarının eteklerindeki petrol kuyularını da görüp Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Ardından Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz. 21.40’de kalkacak olan Onur Air’e ait olan uçağımız ile İstanbul Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servislerimize binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendirmesi veya serbest Öğlen yemeği

Akşam Yemeği: Bu gece dönüş yolculuğu. Akşam yemeği rehberimizin belirleyeceği bir noktada ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Mardin – Savur (40 km), Savur – Hasankeyf (82 km), Hasankeyf – Batman (50 km), Batman – Diyarbakır (273 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 420 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 720KM

Mardin’de Butik Otel Keyfi

YAY GRAND OTEL

Bölgenin tarihi kültürüne bütünleşmiş olmuş modern bir tesis olarak misafirlerinin hizmetindedir. 1 Kral Dairesi, 6 Grand Suit, 4 adet Suit, 94 adet Standart, toplam 105 oda ve 230 yatak.
Detaylı Bilgi

BUTİK ANTİK TATLIDEDE KONAĞI

Tarihinin zenginliğini yansıtan şık mekanlarda konaklamanın farkını hissedeceksiniz. 4 Suit, 15 standart oda olmak üzere 19 odada 40 kişiye hizmet verebilir durumdadır.
Detaylı Bilgi

HİLTON MARDİN

127 Oda, 310 Yatak; 97 Standart Oda, 2 Engelli Odası, 37 Single Oda, 60 Double Oda, 24 Aile Odası, 1 Kral Dairesi, 1 Balayı Suiti, 2 Suit Oda.
Detaylı Bilgi

Konforlu Ulaşım Standartları

Onur Air ile Cuma sabahı Atatürk Havaalanı’ndan 06:30’da İstanbul’dan Diyarbakır’a uçuş, Pazar akşamı Diyarbakır Havaalanı’ndan 21:40’ta İstanbul’a dönüş

Otobüsler : Travego & Tourismo & İntouro MERCEDES 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat ( hız sınırlayıcı ve sabitleyici ), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Man FORTUNA 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibüsler : ISUZU TURKUAZ 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

Minibüsler : VW VOLT 12+1 veya 16 + 1Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12 + 1 veya 16 +1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Anı Tur Otobüs İçi İkramları
* Anı Tur Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ekonomi Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
* Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik
Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Ek Hizmetler

Uçaklı Turlarda 2 yaşa kadar çocuklarda sadece INFINITY 60 TL Ücreti Alınır. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0- 6 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez.

İade ve İptal Durumları

  • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
  • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
  • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
  • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
  • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
  • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
  • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
  • Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları: 0 549 580 30 98 / Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.