Tatilman Öneriyor!

Uçaklı Büyük GAP turu 3 Gece 4 Gün

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 4 gün

Sadece 4 günde Güneydoğu Anadolu’yu keşfetmeye var mısınız? Onur Air ve Tatil Home güvencesi ile her hafta Perşembe sabahı Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareketle başlayan Gap turları medeniyetin ortaya çıktığı topraklara ayak basmamızla beraber tam bir şölene dönüşüyor. 3 gece 4 gün süren Gap gezisi otel konaklamaları, uçak biletleri, yolculuk ikramları, ulaşım hizmetleri ve müze giriş biletleri dahil fiyatlarla sizleri bekliyor.

Adana’dan başladığımız Gap turu içinde Zeugma, Gaziantep Kalesi, Adıyaman, Nemrut Dağı, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı, Harran Ovası, Şanlıurfa, Balıklı Göl, Bakırcılar Çarşısı, Midyat, Diyarbakır Surları, Ulu Camii gibi yörenin en meşhur yerleri bulunuyor. Yöre sofralarından ünlü lezzetler ve eğlenceler de bizi bekliyor. Gelin bu keyifli yolculuğa birlikte çıkalım. Gap turları fırsatını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer GAP turları için tıklayın »

*

Ekstra Turlar

Arzu eden konuklarımız için turumuzun 2. gününde, Şanlıurfa’da akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi… ( Ekstra Kişi Başı 40 TL )

*

Tur Tavsiyeleri

Gap turları gezi süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

Karadeniz Turları

Doğa ananın cömert davrandığı topraklar, mavi ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan, kültür merkezlerimizden Karadeniz’de unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen Karadeniz Turları sizi bekliyor!
Karadeniz Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

“Güzel Atlar Diyarı” Kapadokya, cave otelleri, dünyaca ünlü peri bacaları ve kanyonları, balon turları ve geleneksel eğlenceleri ile muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor! Kapadokya Turları uçaklı ve otobüslü fırsatları kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

gap turları

Adana’dan Hasankeyf’e Güneydoğu Turu

1.GÜN ( ADANA – ZEUGMA – GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ –TAHMİZ KAHVESİ – SEDEF KAKMA ATÖLYESİ –ATATÜRK BARAJI – ADIYAMAN )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları sebebiyle sabah 04.30’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 05.00 Harbiye Orduevi Karşısı Cumhuriyet Caddesi servislerimiz ile Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 06.35’de hareket edecek olan Onur air İstanbul – Adana uçağı ile hareket ediyoruz. Adana’da bizi bekleyen aracımıza binerek şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada alacağımız extra kahvaltı sonrası Adana’da Sabancı Camii ve Taşköprü’yü panoramik olarak gördükten sonra Gaziantep’te hareket ediyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşılar ve Sedef Atölyesi gezisinin ardından, bölgenin en eski kahvesi olan Tahmiz Kahvesinde mola veriyoruz. Kahvelerimizi içip gerekli konuşmaları yaptıktan sonra Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Sonrasında Adıyaman’daki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama

Sabah Kahvaltısı: Mıstık Tesislerinde extra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Antep Evi Restoran’ta alınacak olup, extradır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Antiochos Hotel veya Bozdoğan Hotel / ADIYAMAN
Rota: Adana İçi (25 km), Adana – Gaziantep (177 km), Gaziantep İçi (20), Gaziantep – Adıyaman (85 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 397 km
Otele Giriş Saati: 19.00

2.GÜN ( ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI – HEYKELLER – DOĞU VE BATI TERASI – CENDERE KÖPRÜSÜ –KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – ARSEMİA TAPINAĞI – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA – HARRAN ULU CAMİİ – İLK İSLAM MEDRESESİ – TARİHİ SURLAR – KONİK KUBBELİ EVLER )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 2.gününde gece erken saatlerde uyanıp minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Gün Doğumu için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin doğuşu sonrası Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı, sonrasında otelimize gelerek açık büfe kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrasında, Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında sular bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Buradan Birecik’te dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. En popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak öncelikle Hz Eyüp Peygamber Makamını ziyaret ediyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemeği sonrasında Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi… ( Ekstra 40 TL )

Sabah Kahvaltısı: Otelimize açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Halfeti Restoran’ta alınacak olup, extradır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Nevali Hotel / ŞANLIURFA ya da Manici Otel / Balıklıgöl / ŞANLIURFA
Rota: Adıyaman – Nemrut Turu (110 km), Adıyaman – Halfeti (95 km), Halfeti – Harran (135 km), Harran – Şanlıurfa (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 370 km
Otele Giriş Saati: 19.00

3.GÜN ( ŞANLIURFA – BALIKLI GÖL – AYN ZELİHA GÖLÜ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – VİRANŞEHİR – MARDİN – DEYRUL ZAFERAN MANASTIRI – KASIMIYE MEDRESESİ – PTT )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 3.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ş.Urfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası ardından Tarihi İpek Yolu üzerinden Viranşehir – Kızıltepe üzerinden Müze Kent Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’de ilk olarak müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden ve de mimari açıdan eşsiz sayılabilecek Mor Gabriel veya Dayrülzaferan Manastırlarından birisini geziyoruz. Ardından Mardin merkezde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Kasımıye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Eski PTT Binası, Ulu Cami, Tarihi Çarşıları geziyoruz sonrasında sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde dolaşıyoruz. Bir şehri tanımanın en güzel yolu o şehrin sokaklarında kaybolmaktır. Sonrasında verilen serbest zaman ardından Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelimize açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Ebrar Sofrası Restoran’ta alınacak olup, extradır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Yay Grand Hotel / MARDİN
Rota: Şanlıurfa İçi (20 km), Şanlıurfa – Mardin (155 km), Mardin İçi (15 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 190 km
Otele Giriş Saati: 19.00

4.GÜN ( MİDYAT – KONUK EVİ – HASANKEYF – EL RIZK CAMİİ – BÜYÜK SARAY – DİYARBAKIR – DİYARBAKIR SURLARI – DAĞ KAPI – CAHİT SITKI TARANCİ EVİ – ULU CAMİİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 4.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında telkari sanatı ve evleri ile meşhur Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’ta gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi, Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız ardından Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Gezimize Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Küçük Saray, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten sonra öğle yemeğimizi Hasankeyf’te alıyoruz. Diyarbakır merkeze varıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı molamızın ardından gezimize surlar ile başlıyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Tarihi Diyarbakır Surları ile başlıyoruz. Şehrin giriş ve çıkışlarını oluşturan kapılardan Dağ Kapı, Yeni Kapı ve Mardin Kapıyı gördükten sonra, Keçi Burcu, Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprü, Hesvel Bahçeleri gezisinden sonra sur içine giriyoruz. Sur içersinde ilk olarak İslamiyet’te Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Sonrasında edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı TARANCI’NIN doğduğu evi geziyoruz. Diyarbakır’daki gezimizi tamamlayıp Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz. 21.40’da kalkacak olan Onur Air’e ait olan uçağımız ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Servislerimize binerek. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacak olup, tur bedeline dâhildir.
Öğle Yemeği: Diyarbakır Hasanpaşa Restorant: Serbest mönü ya da rehber tavsiyesi ile alınacaktır.
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: TUR DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota:Mardin – Midyat (70 km), Midyat – Hasankeyf (40 km), Hasankeyf – Diyarbakır (120 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km

Oteller

Antiochos Hotel Konaklaması
Antiochos Hotel
Detaylı Bilgi

Bozdoğan Hotel Konaklaması
Bozdoğan Hotel
Detaylı Bilgi

Nevali Hotel Konaklaması
Nevali Hotel
Detaylı Bilgi

KEMALİYE OTEL KONAKLAMASI
Yay Grand Otel
Detaylı Bilgi

Ev Gibi Otobüsler

otobüsle gap turları
OTOBÜSLER
Travego & Tourismo & İntouro MERCEDES 46+1+1 koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat ( hız sınırlayıcı ve sabitleyici ), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MINIBUSLER
VW VOLT 12+1 veya 16 + 1Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MERCEDES SPRINTER
12 + 1 veya 16 +1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Turumuza Dahil Olanlar
Neler Dahil
* Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramları
* Tatil Home Güvencesi
* Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Neler Dahil Değil
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

EK HİZMETLER
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. Turda Kullanılmayan Müze Ören Yeri Ücretleri İade Edilmez. Ofislerimizde Ödeme Yapmayan Konuklarımız Otobüste Ödeme Yapabilirler. Tüm Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Rehberlik Hizmetleri İle Nemrut Dağı Minibüs Ücreti, Halfeti Tekne Turu Toplam Ücretleri Tam 140 TL Müze Kart, Sarı Basın Kartı 8 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Kimlik İbraz Etmek Kaydı İle 120 TL Ödemektedirler. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. 0 – 7 YAŞ MÜZE VE ÖREN ÜCRETİ ALINMAZ. BU TURUMUZDA MÜZE KART VERİLMEZ.

İade ve İptal Durumları


Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişibaşı 10 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişibaşı 15 TL

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

ÖNEMLİ NOT
Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.