Tarih ve Kültür Klasiği : GAP İçinde Antakya

Uçaklı Antakya Turu – Pegasus

Yer : Antakya & GAP

Süre : 2 gece 3 gün

Başlayan fiyat : 630 TL

Son yılların gözde tur destinasyonlarının başında gelen Gap turlarının bazı kısımlarında yer alan Antakya (Hatay), gerçekten keşfedilmesi gereken bir şehir. Kısa şeker bayramı zamanı içerisinde sizlere 2 gece 3 günlük bir uçakla Antakya turu fırsatı sunuyoruz. Medeniyetlerin birleştiği, farklı dinlerin yıllar boyunca bir arada yaşadığı yer olarak bilinen Antakya yöresi şimdi sizi karşılamaya hazır.

8, 9, 10 ve 11 Ağustos tarihlerinde kutlayacağımız ramazan bayramı içerisinde, sizin seçiminize uygun olarak Perşembe – Cumartesi ya da Cuma – Pazar arası yapılan geziler size çok farklı kültürel bir deneyim yaşatacak. Sadece Hatay değil, Amik Ovası, Asi Nehri, mozaik müzesi, tarihi çarşılar, kiliseler, antik kentler, mağaralar, manastırlar, tüneller, camiler ve kervansarayların yanı sıra Seyhan Barajı, Tarsus ve Adana’yı da gezeceğiniz programda göreceğiniz yapılarla oldukça heyecanlanacak ve bu toprakları gezmekten keyif alacaksınız.

*

Tur Tavsiyeleri

Gezi süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

Kültürlerin Birleştiği Yer Antakya

1.GÜN: ( İSTANBUL –  ANTAKYA – AMİK OVASI – ASİ NEHRİ – ST. PİERRE KİLİSESİ – ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ – ANTAKYA ÇARŞILARI )

Değerli misafirlerimiz, 03.00 Londra Camping Önü, 03.30 Harbiye Orduevi Karşısından, 04.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla Pegasus Kontuarı önünde buluşarak, havaalanında 04.30 nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 05.35’de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul – Hatay uçağı ile Hatay’a hareket ediyoruz. 06.45’de Hatay Havaalanına vardığımızda bizleri alanda bekleyen otobüsümüze binip önce 1. Yüzyılda dünyanın en büyük 4. Şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz ve yolda birbirimizle tanışıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği bir noktada sabah kahvaltılarımızı ekstra olarak aldıktan sonra, Amik Ovasına hakim ve şehri ikiye bölen Asi Nehrinin geçtiği Mezopotamya’nın komşusu olan ve birçok farklı kültürü ve dini tarih boyunca içinde barındıran bu şehrimizde ilk olarak Zeugma müzesinin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Mozaik Müzesini ziyaret ediyor ve gördüklerimizin halı mı yoksa mozaik mi olduğunu zor ayırt ediyoruz. Daha sonra damak tadı konusunda rakipsiz olan bu şehrimizde yemek için serbest bir süre veriyoruz. Bu süre’yi Sultan Sofrası’nda değerlendirmenizi ve yaprak sarma, semirsek, katıklı ekmek, aşur ve oruk çeşitlerini tatmanızı öneririz. Yemek sonrası doğruca şehre geri dönüp Hristiyanlığın ilk görüldüğü yer olduğu iddiasını doğrulayan ünlü St. Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyor daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemekten sonra otelimize dönüp odalarımıza çekiliyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  (Ekstra): Rehberimizin belirleyeceği bir noktada extra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Hatay Sultan Sofrası: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Adesiye, Kağıt Kebabı, Domatesli Aş, Katıklı Ekmek, Künefe

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Rota: Hatay İçi (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 50 KM

Otele Giriş Saati: 18.30

2.GÜN: ( SAMANDAĞI – VAKIFLAR KÖYÜ – ERMENİ KİLİSESİ – ÇEVLİK SAHİLİ – ST. SİMON MANASTIRI – SELECUİA PİERİA ANTİK KENTİ – BEŞİKLİ MAĞARA – ASİ NEHRİ – TİTUS VESPASİANUS TÜNELİ – ŞIRDIR – HARBİYE )

Değerli Misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Samandağı sayfiye yöresine hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflar köyüne varıyoruz. Antakya’nın okur-yazar oranın en yüksek olduğu köydür burası burada köyün Ermeni Kilisesini gezdikten sonra köy meydanın da vereceğimiz serbest zaman sonrası Samandağı sayfiye yöresine varıyoruz. Dileyen konuklarımız burada denize girebilirler. Daha sonra Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik Sahiline geliyoruz. Denizden 479 m. yükseklikteki Samandağ’ın en yüksek tepesinde M.S. V. yy ‘da Terki Dünya Tarikatı’nın merkezi olarak bilinen ve Hıristiyanlık dünyasının her yanından ziyaret edilen St. Simon Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Bu arada Samandağ ve Çevlik plajlarını öte yandan kıvrım kıvrım ilerleyen Asi Nehrini izliyoruz. Çevlik Plajında yemek ve plaj molası verdikten sonra Helenistik dönemde Antakya’nın Akdeniz’e açılan çok önemli bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, M.S. I. yüzyılda Roma İmparatoru Vespasianus tarafından yaptırılan ve dünyanın insanlık yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini geziyoruz. Tünelin yakınında Roma döneminde yapılan kalker taşa oyulmuş 12 kaya mezarı içerisinde en genişi ve en ünlüsü olan Beşikli Mağara adıyla anılan mezarın bulunduğu mağarayı gezdikten sonra Hızır Aleyhisselam’ın mezarının yer aldığı düşünülen Şırdır’ı ziyaret ediyoruz. Ünlü mesire yeri olan Harbiye’ye varıyoruz. Buradaki ünlü şelalelerin kıyısında vereceğimiz çay molasının ve ipekçilerde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde topluca aldıktan sonra dileyen konuklarımızla Antakya gecelerini keşfe çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Harbiye Şelale Restoran: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Aşür, Bahtenis Dolması, Katıklı Ekmek, Sakız Murcu

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Rota: Hatay – Samandağ (63 km), Samandağ Gezileri (21 km), Samandağ – Hatay (63 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 147 km

Otele Giriş Saati: 19.00

3.GÜN: HABİB NECCAR CAMİİ – KAPALIÇARŞI – KERVANSARAY – GÜVENLİK KALESİ – TOPRAK KALE – OSMANLI – ARSUZ – TARSUS – YEDİ UYURLAR – ADANA – SEYHAN BARAJI )

Değerli Misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası, şehir merkezine gelip, yürüyerek şehrin parkını ve daracık sokaklarını geziyoruz. Bu gezimizde, Camilerini, Katolik Kilisesini, Sinagog’unu,   Habib Neccar Camii’ni gezdikten sonra Antakya’nın ünlü mesire yeri olan Arsuz’a gidiyoruz. Burada balık restoranlarında vereceğimiz yemek molasının ardından, Büyük İskenderin kendi adını verdiği İskenderun’a gelip sahilde aracımızla tur atıktan sonra eski yoldan devam ederek Palasta bulunan Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesine varıyoruz. Burada Kapalıçarşı, Hamam, Kervansaray, Güvenlik Kalesi Sarı Selim tarafından yapılmış olan Medrese ve Cami gezilerimizden sonra Çukurova’nın güvenliği için yapılan Toprak Kaleyi de görerek Tarsus’a geliyoruz. Kahvelerimizi Tarsus Şelalesi’nde içiyor bu ilçemizi özellikle taş ve ahşap karışımı Osmanlı Evleri’ni tanıdıktan sonra Müslümanların ve Hıristiyanların kutsal saydıkları Yedi Uyurlar Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Şimdi İstanbul’a dönüş için Adana’ya geliyoruz. Şehri kısaca gezip bir süre alışveriş molası veriyor ardından akşam çayımızı keyifli bir ortamda içmek amacıyla Seyhan Baraj Gölü’ne geliyoruz. Bu molamızın ardından Adana’ya dönüp şehrin en ünlü kebapçılarından Yüzevler Kebapçısında siz konuklarımıza gerçek bir Adana kebabı ziyafeti sunuyoruz. ( Ekstra) Daha sonra Adana Havaalanına gelerek Pegasus Havayolları’nın 22.25 Adana – İstanbul uçağıyla İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek bir başka organizasyonda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Boğaziçi Restoran: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Mercimekli Aş, Humus Salatası, Kaytaz Böreği, Oruk

Akşam Yemeği: Dönüş günü. Akşam yemeği yoktur.

Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜ. BUGÜN KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Hatay – Arsuz (45 km), Arsuz – Tarsus (183 km), Tarsus Gezileri (5 km), Tarsus – Adana (52 km), Adana İçi (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 325 km

Toplam Tur Mesafesi: 522 km

Lüks Otel Seçeneği

DE-LIBAN OTEL  http://www.yamanotel.com/

Otel’de evinizin sıcaklığını ve rahatlığını aratmayacak 2 vıp 4 bağlantılı 1 single 26 standart odamız mevcuttur. Şehir merkezinde olup hava alanına 32 km. 33 oda, 70 yatak, 26 standart, 1 single, 2 executive, 4 bağlantılı aile odası bulunmaktadır. Tüm odalarda direkt telefon, duş ve tuvalet, saç kurutma makinesi, mini bar, özel kasa, 24 saat oda servisi, split klima, müzik yayını vardır. Kapalı 350 kişi kapasiteli, açık 300 kişi kapasiteli olmak üzere 2 adet restaurant, 45 kişilik ocakbaşı restoranı ve 110 kişilik kahvaltı salonu vardır. Toplantı salonumuz 300 kişilik tiyatro düzeni, 120 kişilik sınıf düzeni, barkovizyon, perde, ses sistemi, yazı tahtası, wireless internet erişimi olan toplantı salonuyla siz misafirlere hizmet vermektedir.

GRAND BOĞAZİÇİ OTEL  http://www.bogaziciotel.com.tr/

80 Oda, 160 Yatak, 76 Standard Oda, 4 Suit Oda Özellikleri Direk hatlı telefon, Duş  ve WC, Banyoda Telefon, Saç Kurutma Makinesi, Minibar, Elektronik Kapı Kilit Sistemi, Yangın Alarmı, Uyandırma Servisi, Güvenlik Kasası, 24 saat  Oda Servisi, TV, Uydu Yayını, Internet Bağlantısı, Kablosuz Internet, Merkezi Klima, Oda

Hatay’a Uçuş, Adana’dan Dönüş

Pegasus ile şeker bayramının ilk ya da 2. günü 8  – 9 Ağustos Perşembe – Cuma Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan 05:35’e Hatay’a uçuş, 10 – 11 Ağustos Cumartesi – Pazar akşamı Adana Havaalanı’ndan 22:45’te İstanbul Sabiha Gökçen’e dönüş.

OTOBÜSLER

Travego & Tourismo MERCEDES 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat ( hız sınırlayıcı ve sabitleyici ), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Man FORTUNA 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MINIBUSLER

VW VOLT 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12 + 1 veya 16 +1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Fiyatımıza Dahil Olanlar

               
*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  Man Fortuna – Travego Tourısma Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
*  Çevre Gezileri
*  Otobüs İçi İkramları
*  Tatil HomeTur Güvencesi
*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes, Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.
* Gidiş Dönüş uçak bileti

Uçaklı Turlarda 2 yaşa kadar çocuklarda sadece INFINITY 60 TL Ücreti Alınır. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0 – 6 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez.

 

İade ve İptal Durumları

  • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
  • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
  • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
  • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
  • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
  • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
  • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
  • Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 0 549 580 30 98 Efe Karagöz
  • Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.