Tatilman Öneriyor!

Klasik Otobüsle Gap Turu 9 Gece 10 Gün

 • Hareket: Kesin Kalkış
 • Süre: 10 gün
 • Başlayan Fiyatlar: -1 TL

Hayatınızda çok farklı bir maceraya hazır olun. Muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz, Dünya’nın hiçbir yerinde de göremeyeceğiniz güzellikte bir kültürle, mimariyle, yemeklerle tanışmak için sizleri 10 gün sürecek Gap turuna götürüyoruz. Güneydoğu’nun tüm noktalarını en ince ayrıntısına kadar görecek ve bu şehirlere belki de aşık olacaksınız. Gap turları sizi bekliyor!

Her Cuma gecesi İstanbul’dan otobüsle kalkışlı Gap turları, herkesin merak ettiği bu yöreyi komple gezmek isteyenler için oldukça ideal. 10 gün boyunca lüks otobüslerle, onlarca ören yeri, müze, tarihi köprü, mağara, kilise, manastır ve antik kentleri tüm detaylarıyla göreceksiniz. 8 gece konaklamalı organizasyonumuzda Mersin, Adana, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Antakya, Kapadokya, Batman, Diyarbakır, Mardin gibi 10 farklı bölge şehrini görmüş, tanımış olacaksınız. Gap turları fırsatlarını kaçırmayın!

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer GAP turları için tıklayın »

*

Ekstra Turlar

7. Gün Şanlıurfa’da Sıra Gecesi 40 TL / 9. Gün Kapadokya’da Türk Gecesi 45 TL
10. Gün Kapadokya’da Balon Turu 250 TL

*

Tur Tavsiyeleri

Gap turları süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza bir kıyafet, dudak koruyucu kremi alabilir, alacağınız hediyelikler için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz.

*

Müze Kart

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*
*

Karadeniz Turları

Doğa ananın cömert davrandığı topraklar, mavi ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan, kültür merkezlerimizden Karadeniz’de unutulmayacak bir tur! 4 – 10 günlük uçaklı ve otobüsle düzenlenen Karadeniz Turları sizi bekliyor!
Karadeniz Turları İçin Tıklayın

*

Kapadokya Turları

“Güzel Atlar Diyarı” Kapadokya, cave otelleri, dünyaca ünlü peri bacaları ve kanyonları, balon turları ve geleneksel eğlenceleri ile muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor! Kapadokya Turları uçaklı ve otobüslü fırsatları kaçırmayın!
Kapadokya Turları İçin Tıklayın

Boydan Boya Güneydoğu’ya Hazır Olun

1.GÜN CUMA: ( HAREKET )

Değerli misafirlerimiz Gap turları 1.gününde 19.00 Londra Camping Otoparkı ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) – 20.00 Harbiye Orduevi karşısı – 21.00 Eski Kadıköy Salıpazarı Otoparkı  ( Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında )  – 21.15 Kartal Yemek Center – 21.30 Çayırova Mc Donalds Önünden, 22.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit – Adapazarı yönünden ) hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ:  ( TARSUS – NUSRET MAYIN GEMİSİ  – KLEOPARTA KAPISI – TARSUS ŞELALESİ – YEDİ UYURLAR MAĞARASI – KANLI DIVANE – CENNET CEHENNEM OBRUKLARI – KIZ KALESİ – MERSİN )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 2.gününde 02.30 Ankara Armada Alışveriş Merkezi’nin arkasında bulunan Söğütözü Ulusoy Dinlenme Tesislerinden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde İzmit – Adapazarı – Bolu – Ankara – Aksaray – Pozantı güzergâhını takip ediyoruz yolda alınan serbest kahvaltının ardından, Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a hareket ediyoruz.

09.00’da Tarsus’da gezimize Nusret Mayın Gemisi ile başlıyoruz. Kleopatra Kapısını panoramik olarak gördükten sonra Tarsus Şelalesi gezisinde verilen molanın ardından, Kuran – ı Kerimde Kehf Suresinde gecen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Kehf Mağarasını geziyoruz. Sonrasında Aziz Paul’un doğduğu ev ve avlusunda yer alan su kuyusu, Eski Tarsus Evleri, görerek

12.00‘da öğle yemeği molamızı veriyoruz.

13.00’da yemekten hareket ederek

14.45’de Kanlı Divane Antik Kenti’nden gezimize başlıyoruz. Burada suçluların atıldığı Ölüm Çukuru, Kaya Kabartmaları, Kiliseler, Ölüm Kulesi, Mezar Yapıları ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz.

15.30’da gezimizi tamamlayarak Cennet Cehennem Obruklarına giderken Elausia Sebaste Antik Kentini panoramik olarak görüyoruz.

15.45’de Cennet Cehennem Obruklarını gezip

17.30’da Kız Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Mersin’e hareket ediyoruz.

19.00’da otelimize varış. Arzu eden konuklarımız için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box ile. ( Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri )

Öğle Yemeği: Tarsus’da meşhur Göksel Tantuni’ de tantuni alınacaktır veya serbest öğlen yemeği

Akşam Yemeği: Ücrete dâhildir.

Konaklama: Mersin Oteli / MERSİN

Mola Tesisleri: Düzce Türsan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Hanefi Yılmaz Tesisleri, Pozantı Tesisleri

Rota: İstanbul – Bolu (255 km), Bolu – Aksaray (355 km), Aksaray – Tarsus ( 240 km), Tarsus – Silifke (130 km ) Silifke – Mersin (90 km ) Bölge İçi Gezileri (50 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1120 km

Otele Giriş Saati: 19.00

3.GÜN PAZAR:  ( ADANA – TAŞKÖPRÜ – SABANCI CAMİİ – ANTAKYA – ANTAKYA ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR CAMİİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – HARBİYE ŞELALESİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 3.gününde açık büfe kahvaltı sonrasında, 07.00’de otelimizden hareket ile Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket. 08.15’de Adana’da gezimize Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü’de vereceğimiz mola arıdan, Sabancı Camii gezisini yaptıktan sonra

09.30’da Can, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz.

12.30’da Antakya’ya varıyoruz. Burada öncelikli olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molamızın ardından Dünya’nın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi önünde buluşarak müze gezimizi yapıyoruz. Sonrasında Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, ( kiliseler müsait olduğunda ) gezimizin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini ( kapalı olduğundan dolayı dışarıdan anlatım yapılacak ) geziyoruz.

17.30’da Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye’ye hareket ediyoruz.

18.00’de Harbiye’ye varış. Harbiye Şelalelerini geziyoruz.

18.30’da gezimiz sonrasında odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Açık büfe servis edilir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest yöresel menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Grand Boğaziçi Otel / Harbiye / ANTAKYA

Rota: Mersin – Adana ( 85 km ) Adana – Hatay ( 190 km ) , Bölge İçi Gezileri ( 20 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 295 km

Otele Giriş Saati: 18.30

4.GÜN PAZARTESİ: ( ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ  – ARSEMİA TAPINAĞI – GÜN BATIMI )

Değerli misafirlerimiz Gap turları 4.gününde kahvaltımızın ardından, 07.30’da Kırıkhan – Hassa yolu üzerinden Adıyaman hareket ediyoruz. 12.30’da Pazarcık – Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a varış. 12.30 öğle yemeğimizi Adıyaman’da alıyoruz. 13.30’da minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağı, sonrasında gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınır.

Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85 Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Tesiste karşılanmaktadır.

Konaklama: Bozdoğan Otel / ADIYAMAN

Rota: Hatay – Adıyaman ( 320 km ) Bölge İçi Gezileri ( 170 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 490 km

Otele Giriş Saati: Gün batımına göre değişmektedir.

5.GÜN SALI:  ( ATATÜRK BARAJI  – DİYARBAKIR – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – ULU CAMİ  – KEÇİ BURNU  – MARDİN KAPI  – BATMAN – HASANKEYF – MİDYAT – MİDYAT KONUK EVİ – TELKARİ ÇARŞISI – MARDİN )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 5.gününde açık büfe kahvaltı, 07.00’de otelimizden hareket, 08.00’da Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

11.00’da Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisininde en güzel örneğidir.

11.30’de sur içersinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz.

12.00’de yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine hareket ediyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, hevsel bahçeleri görüyoruz.

12.30’da hareket ediyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Batman üzerinden Hasankeyf’e hareket ediyoruz.

13.00’da Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’da, Kazım Usta’nın yerinde öğle yemeği molamızı veriyoruz.

13.45’de yemekten sonra hareket ile

14.30’da yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Gezimize Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Küçük Saray, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten sonra

15.30’da Hasankeyf gezimizi tamamlayarak Midyat’a hareket ediyoruz.

16.30’de Midyat’a varıyoruz.

16.45’de gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini geziyoruz.

17.00’de Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz.

18.15’de aracımızda buluşarak. Müze Kent Mardin’e hareket ediyoruz. 60 dakikalık bir yolculuk sonrasında varış. Akşam yemeği ve konaklama.

19.30 de Mardin’deki tesisimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Sınırsızdır.

Öğle Yemeği: Diyarbakır’ da meşhur Hasanpaşa Hanında Diyarbakır kahvaltısı veya Batman’da Kazım Usta’da Öğlen yemeği alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Grand Yay Otel / MARDİN

Rota: Adıyaman – Diyarbakır ( 254 km ) Diyarbakır – Hasankeyf  ( 150 km ) Hasankeyf – Midyat (46 km) Midyat – Mardin (66 km) Bölge İçi Gezileri ( 5 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe:  521 km

Otele Giriş Saati: 19.15

6.GÜN ÇARŞAMBA: ( MARDİN – DAYRUL ZAFERAN MANASTIRI – KASIMIYE MEDRESESİ – ESKİ PTT BİNASI – ULU CAMİİ – LATİFİYE CAMİİ – MARDİN KENT MÜZESİ – SAVUR – KILLIT KÖYÜ )

Açık büfe kahvaltı sonrasında, Gap turları 6.gününde hareket ediyoruz. 08: 15’de Hz. İsa’dan sonra V.yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan günümüzde halen kullanılmakta olan Dayrul Zaferan Manastırı gezisinden sonra 10.30’da 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi’ni geziyoruz.

11.00’da Eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binası, Şehidiye Camii görerek, tarihi çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek. Şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Latifiye Camiini geziyoruz. Sabancı ailesi tarafından yaptırılan Mardin Kent Müzesi’ni ve sonrasında öğle yemeği ve Çarşılar İçin verilen serbest zaman ardından. Dileyen konuklarımız Mardin Sokaklarında dilediğince vakit geçirebilir. Arzu eden konularımız ise bizim ile 14.30’da Savur’a gelebilir.

14.30’da rotamızı Mardin şehrinin diğer tarafına çeviriyoruz. Dün Mezopotamya Ovasına dümdüz araziye bırakmıştık kendimizi bugün ise tersi yöne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesine hareket ediyoruz.

15.30’da Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey Konağına çıkıyoruz. Burada bütün Savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları gezip sokaklarında dolaşıyoruz. Tarihi Etilere kadar dayanan bu şirin ilçemizde tekrar yola koyuluyoruz. Yolumuz üstünde Hıristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyüne varıyoruz. Köyün terk edilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Ortodoks kilisesini ziyaret ediyoruz ve Kıllıt Köyünde yüreğimizi bıraktıktan sonra

18.30’da otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Her sabah servis edilir.

Öğle Yemeği: Mardin Ebrar Restoranda yöresel menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde yenir.

Konaklama: Grand Yay Otel / MARDİN

Rota:  Mardin Bölge İçi Gezileri ( 120 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 168 km

Otele Giriş Saati: 19.00

7.GÜN PERŞEMBE: ( ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – HARRAN – BALIKLI GÖL – HZ.İBRAHİM MAĞARASI VE MAKAMI – GÜMRÜK HAN – SIRA GECESİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 7.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,

07.00’de hareket ediyoruz. Tarihi İpek Yolu, Kızıltepe – Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

07.00’da aracımızda buluşarak Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz.

09.30’de dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonrasında Harran’a hareket ediyoruz.

11.30’da Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz.

12.30’de Harran’dan ayrılarak

13.30’da öğle yemeği molamızı veriyoruz.

14.30’da Şanlıurfa varıyoruz. Ş.Urfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası ardından

17.45’de varış. Akşam yemeği ve konaklama.

20.15’de arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi…

( Ekstra Kişi Başı 40 TL )

Sabah Kahvaltısı: Açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Şanlıurfa Halil İbrahim Sofrasında yöresel menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Grand Urfa Otel / ŞANLIURFA

Rota: Mardin – Harran ( 197 km ) Harran – Şanlıurfa ( 46km ) Bölge İçi Gezileri ( 25 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 268 km

Otele Giriş Saati: 18.00

8.GÜN CUMA: ( BİRECİK  – HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU – KELAYNAK KUŞLARI – GAZİANTEP – GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ – EMİNE GÖĞÜŞ MUTFAK MÜZESİ – SEDEF ATÖLYESİ  )

Kahvaltımızın ardından, Gap turları 8.gününde

08.00’de Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında sular bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz.

10.00’da Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren bir Tekne Turuna çıkıyoruz. Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz.

11.00’de Halfeti’den ayrılarak.

11.45’de Birecik’de dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz.

12.00’de Nizip üzerinden doğunun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

13.00’de Gaziantep’e varış. Öğle yemeği molamızı rehberimizin önerileri eşliğinde alıyoruz.

14.15’de Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz.

15.15’de müzeden ayrılarak sedef atölyesine hareket ediyoruz.

15.30’da Sedef Atölyesini geziyoruz.

16.15’de Emine Göğüş Mutfak Müzesini görüyoruz.

16.45’de tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesini ( Panaromik ) olarak görüyoruz.

17.15’de bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında geziyoruz. Gezimizin ardından,

19.00’da hareket etmek üzere aracımızda buluşuyoruz.

19.15’de varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Açık büfedir.

Öğle Yemeği: Gaziantep Aşina veya benzer restoranlarda yöresel menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Uğur Plaza Otel / GAZİANTEP

Rota: Şanlıurfa – Halfeti (115 km ) Gaziantep – Halfeti (105 km) Bölge İçi Gezileri ( 20 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 240 km

Otele Giriş Saati: 19.15

9.GÜN CUMARTESİ:  ( KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ – KAPADOKYA – ÜÇGÜZELLER PERİ BACALARI – ŞARAP MAHSENLERİ – TÜRK GECESİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 9.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,

07.00’de Yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergâhımızda bulanan Kahramanmaraş a uğruyoruz. Burada Kahramanmaraş kalesi ve bakırcılar çarşılarını geziyoruz.  Maraş dondurmasının tadına bakarak yolumuza devam ediyoruz.

Kayseri’ye hareket ediyoruz.

13.30’da Kayseri’ye varış. Öğle yemeği ve alışveriş molamızı veriyoruz. Bu molada arzu eden konuklarımız pastırmacılar çarşısından alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında Honat Hatun Medresesi, Kayseri Kalesi, Saat Kulesini gezdikten sonra Kapadokya’ya hareket ediyoruz.

15.30’da Kayseri’den ayrılarak.

16.30’da Üçgüzeller Peri Bacalarını görüyoruz.

17.00’de Kapadokya’nın meşhur şaraplarının yapımı hakkında bilgileri almak için Turasan Şarap Mahzenlerini geziyoruz. Şarap alışverişimizi yaptıktan sonra yola koyuluyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama.

20.30’da Dileyenler ile yemek sonrası yöreye özgü Türk Gecesi ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. ( Ekstra 45 TL )

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Kayseri’de bölge restoranlarında serbest yöresel menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Restoranda servis edilir.

Konaklama: Turban Otel / KAPADOKYA

Rota: Gaziantep – Kahramanmaraş ( 83 km ) Kahramanmaraş – Kayseri ( 270 km ) Kayseri – Kapadokya ( 65 km ) Bölge İçi Gezileri ( 50 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 368 km

Otele Giriş Saati: 18.00

10.GÜN PAZAR:  ( ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – DEVELİ VADİSİ – ÜRGÜP – MUSTAFAPAŞA – UÇHİSAR KALESİ –  HACI BEKTAŞ – İ VELİ )

Değerli misafirlerimiz, Gap turları 10.gününde sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ( Dileyenlerle kahvaltı öncesi BALON TURU ( Ekstra 250 TL )

08.00’da hareket ederek. Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da ( Keşişler Vadisi ) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisi ardından Ürgüp, Mustafapasa ve Uçhisar Kalesini panoramik olarak gördükten sonra Hacıbektaş – ı Veli ’ye hareket ediyoruz.

12.30’da Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş – ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu ),gezip

13.30’de Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yemek Molamız Sonrasında.

16.30’da Ankara’da oluyoruz.

19.30’da Bolu’da

23.00’da İstanbul’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Dönüş Saatimiz Normal Hava Ve Yol Koşullarında Kadıköy’de Saat 23.00’dur.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Yoldaki dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Ürgüp – Hacıbektaş ( 65 km) Hacıbektaş – İstanbul ( 659 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 724 km

Toplam Tur Mesafesi: 4194 km

İstanbul’a Varış Saati: Kadıköy Eski Salıpazarı Otoparkı 23.00

7 Farklı Şehirde 8 Gece

2.GÜN MERSİN OTEL KONAKLAMASI
MERSİN OTELİ

Mersin’deki evinizde 97 adet standart oda, 1 adet engelli odası, 1 adet sigara içilmeyen oda, 2 adet suit oda ve 1 adet kral dairesi bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi

3.GÜN ANTAKYA OTEL KONAKLAMASI
GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL

80 Oda, 160 Yatak, 69 Standart Oda,1 Engelli Odası, 4 Aile Odası, 2 Balayı Suiti, 4 Suit oda.
Detaylı Bilgi

ÖZCİHAN OTEL

66 toplam oda, 130 toplam yatak, 3 suit oda, 8 bağlantılı oda, 55 standart oda. Dağ, şehir manzarası var.
Detaylı Bilgi

4.GÜN ADIYAMAN OTEL KONAKLAMASI
BOZDOĞAN OTEL

Adıyaman Hava Alanı’na 15 km, Arsemia’ya 60 km, Cendere’ye 50 km, Nemrut’a 72 km mesafede nehir kıyısında yer almaktadır. 9 sigara içilmeyen, 1 suit olmak üzere toplam 78 oda, 157 yatak kapasitesi.
Detaylı Bilgi

5.GÜN ve 6.GÜN MARDİN OTEL KONAKLAMASI
YAY GRAND OTEL

Bölgenin tarihi kültürüne bütünleşmiş olmuş modern bir tesis olarak misafirlerinin hizmetindedir. 1 Kral Dairesi, 6 Grand Suit, 4 adet Suit, 94 adet Standart, toplam 105 oda ve 230 yatak.
Detaylı Bilgi

7.GÜN ŞANLIURFA OTEL KONAKLAMASI
GRAND URFA

60 toplam odalı, 120 toplam yatak, 2 suit odalı, 1 sigara içilmeyen odalı, 57 standart oda. Şehir manzarası var.
Detaylı Bilgi

8.GÜN GAZİANTEP OTEL KONAKLAMASI
UĞUR PLAZA OTEL

129 Oda, 100 Standart Oda,1 Engelli Odası, 5 Köşe Oda, 20 Sigara İçilmeyen Oda, 9 Executive Oda, 5 Aile Odası, 1 Kral Dairesi, 2 Balayı Suiti, 5 Suit oda.
Detaylı Bilgi

9.GÜN KAPADOKYA OTEL KONAKLAMASI
TURBAN HOTEL

243 toplam oda, 486 toplam yatak, 9 junior suit, 234 çift kişilik oda. Kapadokya manzarası var.
Detaylı Bilgi

Ev Gibi Otobüsler

OTOBÜSLER

Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat (hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 8 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb.Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Anı Tur Otobüs İçi İkramları
* Anı Tur Güvencesi
* Açık Büfe 7 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 7 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Ek Hizmetler

Otobüslü Turlarda 2 yaşa kadar çocuklarda Ücret alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0- 6 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez.

İade ve İptal Durumları

 • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
 • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
 • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
 • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
 • Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
 • Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları: 0 549 580 30 98 / Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.